Godziny otwarcia: wtorek-piątek - godz. 11.00-17.00, sobota - godz. 11.00-16.00 — Sprawdź ceny biletów

Wernisaż wystawy Sztuka kochania

„Sztuka kochania” — malarstwo Rafała Labijaka wyśpiewane w poezji Dominika Górnego w Galerii Sztuki Współczesnej Akademii Lubrańskiego.

Wernisaż odbył się 26.10, o godz. 18:00 w Akademii Lubrańskiego.

O wystawie

Artysta opiera się na swoich subiektywnych doświadczeniach religijnych i wiedzy o badaniach z zakresu neuroestetyki i mechaniki kwantowej — w odniesieniu do percepcji wzrokowej. Interesuje się kwantową teorią świadomości Rogera Penrose’a i wie, że patrzenie na obrazy wciąż jest czynnością skomplikowaną i niewyjaśnioną. Teza o synestetycznym oddziaływaniu bodźców wzrokowych również na inne zmysły, choć to oddziaływanie zostało opisane przez kognitywistów i neuroestetyków (np. wpływ kolorów na odczucia termiczne i aktywację układów współczulnego i przywspółczulnego), jeszcze nie jest definitywnie zweryfikowana na polu mechaniki kwantowej, ale inspiruje Labijaka i innych artystów, bo zgadza się z logiką wiary i wyobraźni.

Malarstwo Rafała Labijaka oscyluje wokół tematów związanych z komunikacją w ponowoczesnym świecie, poprzemysłowymi pejzażami, mediatyzowaniem rzeczywistości wirtualnejJego uwaga skupia się także na społecznych relacjach w epoce smartfonowej rewolucji.

Wystawa składa się z zestawu kilkunastu obrazów oraz szkiców. Dopełnia ją poezja Dominika Górnego, którego trzy wiersze zostaną przedstawione w postaci

Rafał Labijak - absolwent malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu im. Magdaleny Abakanowicz oraz ukończył studia na Politechnice Poznańskiej. Zdobywał doświadczenie także jako wolny słuchacz w VIII Pracowni prof. Józefa Walczaka w poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Dominik Górny – człowiek mediów, konferansjer i prezenter, dziennikarz, poeta i kompozytor. Pomysłodawca i inicjator Światowego Projektu „Poezja dla Kultury Godności”. Wydał 12 tomów poezji, m.in. Poemat o moim Chopinie, Kwadrans dłuższy od piętnastu minut, ilustrowany reprodukcjami dzieł Wojciecha Siudmaka; Poemat na Księżyc i Podkowę z grafikami Ryszarda Kaji i wielu innych. 

Udostępnij znajomym


1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.