Godziny otwarcia: wtorek-piątek - godz. 11.00-17.00, sobota - godz. 11.00-16.00 — Sprawdź ceny biletów

Ogrody Lubrańskiego

Na niezagospodarowanym do tej pory terenie po północnej stronie budynku Akademii, powstają Ogrody Lubrańskiego. Ma to być zielony punkt spotkań i wypoczynku dla zwiedzających, turystów, mieszkańców Poznania, z miejscem na leżaki, dostępny na rodzinne sesje fotograficzne oraz lawendowe warsztaty i aromatoterapię.

Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest edukacja ekologiczna oraz stworzenie przyjaznych warunków dla owadów (pobliska pasieka) i ptaków (budki lęgowe). W Ogrodach Lubrańskiego będą się też odbywać koncerty oraz cykliczne prezentacje sztuki.

Ogrody Lubrańskiego 2021 vs. 2023
img-wrapper-1-1592x740 img-wrapper-2-1592x740

Przesuń suwak w prawo, aby zobaczyć, jak wyglądał teren przy Akademii wcześniej.
Przesuń suwak w lewo, aby ujrzeć rezultaty naszych wysiłków i nowopowstałe Ogrody Lubrańskiego

Kreatywny początek: Konkurs projektowy Ogrody Lubrańskiego w Poznaniu

W ramach etapu koncepcyjnego (1 poł. 2021 r.) przeprowadzony został konkurs „Projekt Ogrodów Lubrańskiego w Poznaniu”, współorganizowany przez Fundację Akademia Jana Lubrańskiego, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu i Politechnikę Poznańską. Konkurs skierowany był do zespołów studenckich obu uczelni i zakończył się wystawą nagrodzonych i wyróżnionych projektów koncepcyjnych.

Po zakończeniu etapu koncepcyjnego Fundacja przystąpiła do prac wdrożeniowych.


Więcej

W ramach otrzymanej w 2021 roku 3-letniej dotacji z Narodowego Instytutu Wolności (ze środków PROO) mogliśmy rozpocząć prace wstępne, typu:
1. wytyczenie ścieżek
2. instalacja systemu nawodnienia
3. wzmocnienie oraz impregnacja zabytkowego muru, otaczającego ogród
Ogród Fundacji Akademii Lubrańskiego: Nowe życie na Ostrowie Tumskim

Ze środków własnych oraz pozyskanych od Partnerów Fundacji przeprowadziliśmy też nasadzenia drzew i roślin.

W ramach pozyskanej dotacji zadbaliśmy również o oświetlenie zewnętrzne budynku Akademii Lubrańskiego, co ucieszy zapewne osoby zwiedzające, czy spacerujące po Ostrowie Tumskim. Niebawem, przed gmachem pojawią się również prezentery dla zewnętrznej Galerii Sztuki Współczesnej. Dla osób zainteresowanych wystawami będzie to dodatkowe, związane z prezentacją sztuki miejsce spotkań.

img-section-1720x740
Kwitnące Ogrody Lubrańskiego
1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.