Godziny otwarcia: wtorek-piątek - 11.00-17.00, sobota - 11.00-16.00, niedziela - 11.00-15.00 — Sprawdź ceny biletów

Idea powstania Instytutu Myśli

Instytut działa od października 2020 roku, a w skład rady programowej weszli przedstawiciele wyższych uczelni oraz instytucji kultury miasta Poznania. W zamyśle założycieli ma to być szkoła mądrości chrześcijańskiej oraz przestrzeń odważnej debaty na wszystkie ważne tematy i problemy dzisiejszego świata. Stąd czas i miejsce na kwestie z zakresu duchowości, nauk humanistycznych i społecznych, szeroko rozumianej kultury i sztuki.

Od 2022 r. w ramach Instytutu Myśli działa Kuźnia Teologicznych Inspiracji, która jest miejscem spotkań i dyskusji wszystkich, którzy chcieliby pogłębić i lepiej zrozumieć wiarę. Kuźnia jest miejscem twórczym, gdzie przedmiotem spotkań są również zagadnienia, które nie doczekały się jeszcze jednej kanonicznej interpretacji.

Głównym zadaniem Kuźni stanowi ustalenie tego, co jest stricte rzymskokatolickie w odróżnieniu od innych światopoglądów, a nawet wyznań chrześcijańskich, by móc podjąć z nimi rzeczywisty i twórczy dialog.

Jego zadaniem nie jest prowadzić do sztucznego kompromisu, ale dążyć do zrozumienia, w którym momencie i dlaczego nasze drogi się rozchodzą. To wezwanie, by, cytując Norwida, „różnić się pięknie i mocno”.

SPOTKANIA KUŹNI
Spotkania
odbywają
się w Akademii Lubrańskiego,
co drugi wtorek miesiąca
o godz. 18:00
Nawiguj
Sprawdź, jak dojechać
GALERIA
SPOTKANIA W I ROKU
1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.