Godziny otwarcia: wtorek-piątek - godz. 11.00-17.00, sobota - godz. 11.00-16.00 — Sprawdź ceny biletów

Kuźnia teologicznych inspiracji

Kuźnia Teologicznych Inspiracji to miejsce spotkań i dyskusji wszystkich, którzy chcieliby pogłębić i lepiej zrozumieć wiarę. Kuźnia jest miejscem twórczym, gdzie przedmiotem spotkań są również zagadnienia, które nie doczekały się jeszcze jednej kanonicznej interpretacji.

Jednakże, ożywione debaty, do których będziemy zachęcać, winny być rozumiane na wzór średniowiecznych dysput, a nie współczesnego szeroko rozumianego dialogu, przepoczwarzającego się dzisiaj często, jak to ujmował Martin Heidegger, w „paplaninę”.

Głównym zadaniem Kuźni stanowi ustalenie tego, co jest stricte rzymskokatolickie w odróżnieniu od innych światopoglądów, a nawet wyznań chrześcijańskich, by móc podjąć z nimi rzeczywisty i twórczy dialog.

Jego zadaniem nie jest prowadzić do sztucznego kompromisu, ale dążyć do zrozumienia, w którym momencie i dlaczego nasze drogi się rozchodzą. To wezwanie, by, cytując Norwida, „różnić się pięknie i mocno”.

SPOTKANIA KUŹNI
Spotkania
odbywają
się w Akademii Lubrańskiego,
co drugi wtorek miesiąca
o godz. 18:00
Nawiguj
Sprawdź, jak dojechać
GALERIA
SPOTKANIA W I ROKU
1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.