Godziny otwarcia: wtorek-piątek - 11.00-17.00, sobota - 11.00-16.00 Sprawdź ceny biletów

XXVIII Dzień Judaizmu w Akademii Lubrańskiego

Obchody XXVIII Dnia Judaizmu

Program XXVIII Dnia Judaizmu w Poznaniu 
na: www.coexist.pl

16 stycznia 2025, CZWARTEK, godz. 18:00  

Spotkania … jedność w różnorodności
Wystawa fotograficzna grupy „Ogniwa Światła” ( R. Z. Truchanowicz, T. Kazanecki)
„Ogniwa Światła” to nie tylko nazwa grupy fotografów, ale metafora ich wspólnej pracy. Poprzez swoje zdjęcia, opowiadają oni historię chasydów, która jest pełna blasku i głębi. Ich prace odzwierciedlają tytuł „Spotkania … -  Jedność w Różnorodności”, pokazując jak różnorodne elementy mogą się łączyć w jedno, harmonijne dzieło. W ten sposób, każdy członek grupy, jak ogniwo w łańcuchu, przyczynia się do tworzenia świetlistej opowieści, która rozświetla i jednoczy różnorodność ludzkich doświadczeń…  
Kurator: Remigiusz  Ziarno Truchanowicz
Współpraca: ks. Jerzy Stranz
Sala kolumnowa Akademii Lubrańskiego, ul. Jana Lubrańskiego 1

Koncert kameralny muzyki żydowskiej
Wykonawcy: Michał Gajda (akordeon), Paweł Kroczek (klarnet)
Michał Gajda – akordeonista, solista, kameralista, doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie instrumentalistyka.
Muzyk regularnie koncertuje jako solista i kameralista w kraju i za granicą .W 2014 i 2017 roku, podczas tras koncertowych w USA, akordeonista wystąpił solo oraz w duecie (Duo Wolańska/Gajda) w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W maju 2017 roku zadebiutował w Filharmonii Berlińskiej.
Wszechstronność artysty powoduje, iż odnajduje się on świetnie w różnych stylach muzycznych. Podczas jego koncertów – zarówno solowych, jak i w składach kameralnych – można usłyszeć muzykę klasyczną od barokowej po współczesną oraz rozrywkową i jazzową.
Paweł Kroczek - klarnecista, solista, kameralista, muzyk orkiestrowy i pedagog - adiunkt w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest pierwszym klarnecistą orkiestry Collegium F oraz L’autunno. Współtworzy oktet dęty Kapela Farna oraz Feroce Trio. Współpracuje z wieloma orkiestrami na terenie całego kraju. Jest współzałożycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia im. Józefa Madei. Od 2020 r. jest artystą manufaktury Royal Global Clarinets.

„Anawim”. Wystawa fotografii Laury Makabresku (Kamili Kansy)
Artystka wizualna, fotograf. Mieszka i tworzy w Krakowie. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Uprawia fotografię kreacyjną przepełnioną symboliką i nastrojem baśni, mitów, a coraz częściej także odniesieniami biblijnymi i apokryficznymi. Bliska nurtowi symbolizmu, buduje w swoich fotografiach metafory wizualne dotykające zagadnień erotyki i sacrum. Inspiruje się prawosławnymi ikonami i literaturą realizmu magicznego.
Anawim – to cykl autorskich zdjęć inspirowany historią rodziny Ulmów oraz czułej obserwacji rodzin naśladujących ukryte życie Rodziny z Nazaretu.
Kurator: ks. Jerzy Stranz 
Współpraca: Fundacja Maria i Marta (Wrocław)
Sala na piętrze Akademii Lubrańskiego, ul. Jana Lubrańskiego 1

Udostępnij znajomym

1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.