Godziny otwarcia: wtorek-piątek - 11.00-17.00, sobota - 11.00-16.00, niedziela - 11.00-15.00 — Sprawdź ceny biletów

Promocja książki Śródka i Ostrówek

18 października w Akademii Lubrańskiego odbędzie się promocja książki Jana Kaczmarka Śródka i Ostrówek, która ukazała się nakładem oficyny Wydawnictwa Miejskiego Posnania

KSIĄŻKA

"Niezwykła opowieść o Śródce i Ostrówku. O wpływie Warty i Cybiny na życie mieszkańców, o miejscu, przez które biegły ważne szlaki komunikacyjne w kierunku Warszawy, Bydgoszczy czy Gdańska. Autor pisze o fundowaniu kościołów i klasztoru, o szkole dla niesłyszących dzieci. pokazuje, jak Śródka z małego biskupiego miasteczka stała się atrakcyjną dzielnicą z Bramą Poznania, mostami, ciekawym muralem, instalacją naścienną tworzącą orkiestrę, restauracjami, kawiarniami i miejscami, w których można wypocząć. Zachęca do uważnych spacerów i poszukiwań śladów dawnej świetności Śródki, które mimo upływu czasu i wielu zmian architektonicznych nadal można tam znaleźć"

- fragment pochodzi z opisu książki 

Po wydarzeniu można było zakupić egzemplarz książki w promocyjnej cenie oraz uzyskać autograf od Autora publikacji.

Udostępnij znajomym

1 2 3 4 5 6 7 8
Wesprzyj fundację w naszych działaniach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.